Fogiel: Decyzja dot. prezentacji Nowego Ładu, gdy sytuacja epidemiczna zacznie się poprawiać

Kierownictwo PiS jeszcze nie zdecydowało, kiedy nastąpi prezentacja Nowego Ładu. Decyzja zostanie podjęta, gdy sytuacja związana m.in. z liczbą zachorowań zacznie się poprawiać; na te chwilę trudno wyrokować, kiedy się to stanie - przyznał w rozmowie z PAP wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz wideo

Konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości, na której miała się odbyć prezentacja Nowego Ładu, czyli nowego społeczno-gospodarczego programu ugrupowania planowano na sobotę 20 marca, ale wcześniej rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała, że ze względu na walkę z pandemią została ona przełożona. Zapowiedziała też, że o nowym terminie konwencji poinformuje w późniejszym terminie.

Wicerzecznik PiS w rozmowie z PAP zaznaczył, że kierownictwo ugrupowania nadal nie zdecydowało o terminie prezentacji programu.

- W tej chwili, ze względu na sytuację epidemiczną zarówno dla rządu jak i dla PiS najważniejszym tematem jest walka z pandemią. Kierownictwo PiS jeszcze nie zdecydowało, kiedy nastąpi prezentacja Polskiego Nowego Ładu - powiedział.

- Decyzja zostanie podjęta, gdy sytuacja związana m.in. z liczbą zachorowań zacznie się poprawiać. Na te chwilę trudno wyrokować, kiedy się to stanie. Miejmy jednak nadzieję, że Polacy zastosują się do apeli dotyczących przestrzegania obowiązujących obostrzeń i wkrótce liczba zakażeń zacznie spadać - dodał Fogiel.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki pod koniec marca również mówił, że prezentację Nowego Ładu jest uzależniana od poziomu zakażeń. - Mam nadzieję, że wkrótce po świętach będzie to możliwe. Ale czy tak będzie, tego nikt nie wie - zaznaczył.

Natomiast rzecznik rządu Piotr Müller wyraził niedawno nadzieję, że program będzie zaprezentowany na przełomie kwietnia i maja, ale i on przyznał, że termin prezentacji zależny jest od obniżenia liczby zachorowań.

Lider PiS Jarosław Kaczyński w niedawnej rozmowie z PAP wskazywał, że Polski Nowy Ład, jest to "bardzo poważna propozycja dla społeczeństwa". - Nasze dotychczasowe programy, to wszystko w jakimś sensie było rozwijaniem programu napisanego na jesieni 2008 r. Natomiast Polski Nowy Ład jest już nową jakością, i naprawdę warto go wprowadzić - powiedział Kaczyński.

Z kolei zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, program Polski Nowy Ład będzie zawierał przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii. W ramach programu rząd - jak informował Morawiecki - zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

Zgodnie z zapowiedzią ugrupowania, Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

TOK FM PREMIUM