Jarosław Kaczyński o Mateuszu Morawieckim: Ma moje zaufanie, bo gdyby nie miał, to nie byłby tym, kim jest

Premier Mateusz Morawiecki ma moje poparcie i zaufanie, bo gdyby nie miał, to nie byłby tym, kim jest - mówi Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej", który zapowiada w poniedziałek portal Niezależna.pl.
Zobacz wideo

"Gazeta Polska" zapytała prezesa PiS i wicepremiera, "czy premier Mateusz Morawiecki nadal ma (jego - PAP) pełne poparcie i zaufanie". Kaczyński odpowiedział: "Ma moje poparcie i zaufanie, bo gdyby nie miał, to nie byłby tym, kim jest". - Na razie moje wsparcie mu to gwarantuje, choć oczywiście może się tak wydarzyć, że mój głos nie będzie miał takiego znaczenia - zaznaczył.

Dopytywany, co ma na myśli, wyjaśnia zaś: "Tylko znaną powszechnie prawdę, iż w polityce wszystko może się zdarzyć. Proszę nie doszukiwać się niczego szczególnego".

Kaczyński "nie wyklucza" skrócenia kadencji Sejmu

- Może dojść do wydarzeń, które doprowadzą do skrócenia kadencji. Ale żeby była jasność - nie prognozuję wcześniejszych wyborów. Jedynie nie wykluczam takiej ewentualności" - powiedział prezes PiS - wynika z zapowiedzi.

- Jesteśmy zdeterminowani, by dokończyć tę kadencję, jako formacja sprawująca rządy. Będąc w koalicji, zawsze trzeba być przygotowanym na jakieś perturbacje. Ale nawet gdyby odpadło kilka głosów, to wydaje mi się, że znalazłyby się nowe. Zatem nasz cel - wybory w przewidzianym konstytucyjnie terminie, w 2023 r., i kolejna kadencja - jest osiągalny - mówi polityk w wywiadzie.

- Prezes PiS w wywiadzie wyjawił ponadto, że Nowy Ład jest propozycją Prawa i Sprawiedliwości, która została ostatecznie opracowana w otoczeniu premiera Morawieckiego - podała "GPC" zapowiadając publikację.

-Powinna być wspólna dla całego naszego obozu rządowego, ale nie jest - zauważa wicepremier i prezes PiS w zapowiadanym wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska".

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM