Rządowi nie podoba się projekt, który jako pierwszy poparł Jarosław Kaczyński. Czego dotyczy?

Z tzw. piątką dla zwierząt nie wyszło Jarosławowi Kaczyńskiemu, pomysłom prezesa sprzeciwili się nawet politycy z jego partii. Teraz szefa PiS czeka kolejne rozczarowanie. Jak informuje "Rzeczpospolita", rząd krytykuje jedną z nielicznych propozycji zmiany prawa, którą osobiście poparł Jarosław Kaczyński. Chodzi o nierówne wynagrodzenia kobiet i mężczyzn.
Zobacz wideo

Chodzi o projekt dotyczący zrównanie zarobków kobiet i mężczyzn. Według danych GUS, cytowanych przez gazetę, w Polsce kobiety zarabiają o 19,9 proc. mniej od mężczyzn.

"Wagę problemu dostrzegają posłowie PiS, którzy złożyli projekt nowelizacji kodeksu pracy. Jego celem jest uzupełnienie definicji mobbingu. Projekt nie zostanie jednak uchwalony, bo krytyczne stanowisko przedstawił rząd. (...) Co zaskakujące, jest to jedna z nielicznych nowelizacji, pod którymi podpisał się prezes PiS. Co więcej, podpis złożył jako pierwszy, o czym poinformowała na swojej konwencji w czerwcu ubiegłego roku partyjna młodzieżówka PiS" - czytamy w "Rzeczpospolitej". Poparcie Kaczyńskiego to zapewne pokłosie tego, że szefem jego gabinetu jest przewodniczący młodzieżówki PiS - Michał Moskal.

"Opozycja drwi, że podpis prezesa gwarantuje chaos, bo podobny miał miejsce podczas prac nad tzw. piątką dla zwierząt, inną ustawą z poparciem szefa PiS" - dodaje "Rz".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM