Tadeusz Cymański: Przełożono mi operację onkologiczną z powodu pandemii

Poseł Tadeusz Cymański (Solidarna Polska) poinformował, że ze względu na pandemię przełożono mu operację nowotworu, która miała odbyć się we wtorek. Wyraził nadzieję, że szczyt tej fali zakażeń minie, a zabieg uda się przeprowadzić jeszcze w kwietniu.
Zobacz wideo

Tadeusz Cymański o tym, że zdiagnozowano u niego nowotwór, poinformował w minioną sobotę.

- Tak się składa, że dziś miałem być operowany. Niestety, musieli przełożyć - powiedział dziś poseł Solidarnej Polski w Radiu RMF FM. Cymański potwierdził, że operacja została przełożona ze względu na pandemię COVID-19. - Poinformowano niestety, z tych przyczyn (...) jest taka sytuacja dramatyczna, że się przekłada - dodał.

Poseł Cymański wyjaśnił, że mniej więcej za dwa tygodnie ma się dowiedzieć, kiedy operacja będzie możliwa. - Wszyscy mamy nadzieję, że ta fala, to tsunami minie, ten szczyt zachorowań, i wtedy ta droga się otworzy i będę operowany, mam nadzieję, jeszcze w kwietniu. To nie jest sytuacja tak dramatyczna, jak w innych sytuacjach, ale nie ma co czekać, trzeba go po prostu wyciąć - powiedział polityk.

Ze względu na trudną sytuację pandemiczną, na początku marca NFZ wydał zalecenie, by szpitale ograniczyły wykonywanie planowych zabiegów medycznych do minimum. W zaleceniu podkreślono jednak, że nie dotyczy ono zabiegów i diagnostyki onkologicznej.

TOK FM PREMIUM