Kukiz: Jestem przekonany, że koalicja Zjednoczonej Prawicy będzie trwała cały czas. Chyba, że prezes PiS wymyśli inaczej

- Jestem przekonany, że koalicja będzie trwała cały czas. Chyba, że Jarosław Kaczyński wymyśli inaczej. Bo taki jest ustrój, że jednej osobie daje możliwość sprawowania władzy wręcz absolutnej - ocenił Paweł Kukiz. Dodał też, że "to jest kwestia ustroju i kwestia niestety ciemnoty ludu, który się na taki ustrój zgadza i nazywa to demokracją".
Zobacz wideo

Napięcia w Zjednoczonej Prawicy obserwujemy od dawna. W rozmowie z "Gazetą Polska" mówił o nich także sam Jarosław Kaczyński. Prezes PiS stwierdził, że dobrze by było, gdyby koalicjanci pamiętali stare przysłowie "dopóty dzban wodę nosi, dopóki mu się ucho nie urwie".

- Otóż może się urwać. Polityka to relacje między ludźmi, a te w pewnym momencie mogą wyjść spoza kontroli. Trzeba sobie z tego zdawać sprawę - podkreślił Kaczyński.

Taka deklaracja wzbudza spekulacje dotyczące ew. przedterminowych wyborów. Paweł Kukiz, pytany w  Programie Trzecim Polskiego Radia, czy Sejm dotrwa do końca kadencji, odparł: "Jak pani sobie wyobraża w tej chwili, że czy to Gowin, Ziobro, czy PiS-owcy w sytuacji, kiedy opanowali wszystkie spółki Skarbu Państwa, wszystkie synekury, w tej chwili zrezygnują z apanaży za kolejne dwa i pół roku. To jest po prostu niemożliwe. To samo zrobiłaby Platforma".

- Jestem przekonany, że koalicja będzie trwała cały czas. Chyba, że Jarosław Kaczyński wymyśli inaczej. Bo taki jest ustrój, że jednej osobie daje możliwość sprawowania władzy wręcz absolutnej. To jest kwestia ustroju i kwestia niestety ciemnoty ludu, który się na taki ustrój zgadza i nazywa to demokracją - mówił dalej Paweł Kukiz, który od kilku tygodni prowadzi rozmowy dotyczące wpierania przez niego i związanych z nim posłów działań Zjednoczonej Prawicy.

Do Sejmu Kukiz dostał się - przypomnijmy - z listy PSL-Koalicji Polskiej.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM