Prezydent zwołał Radę Gabinetową. Posiedzenie dotyczyć ma strategii walki z COVID-19

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że Andrzej Duda zwołał na piątek Radę Gabinetową. Posiedzenie będzie dotyczyć strategii walki z COVID-19. Jak dodał Spychalski, odbędzie się w formie zdalnej.
Zobacz wideo

"Prezydent Andrzej Duda zwołał na jutro na godz. 9.30 posiedzenie rady gabinetowej ws sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19" - poinformował na Twitterze Spychalski. "Posiedzenie z uwagi na sytuację epidemiczną odbędzie się w formie zdalnej" - dodał.

Radę Gabinetową tworzy rząd pod przewodnictwem prezydenta, ale decyzję o jej zwołaniu podejmuje wyłącznie prezydent. Rada jest organem konstytucyjnym, nie może jednak podejmować wiążących decyzji. 

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek, że w Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 27 887 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 954 chorych, czyli najwięcej od początku pandemii.

Wczoraj aktywność urzędującego prezydenta, a raczej jej brak, krytykowali w TVN24 byli prezydenci. - Jest niewidoczny, a rola głowy państwa w tych warunkach, i nie tylko w tych, powinna być bardziej aktywna - mówił Lech Wałęsa. - Naród potrzebuje obecności spektakularnej, obecności codziennej - oceniał Aleksander Kwaśniewski. - Powinien namawiać do szczepień, powinien walczyć z tymi wszystkimi fake newsami - sugerował. 

TOK FM PREMIUM