Rafał Trzaskowski liderem rankingu zaufania. Poprzednio zdarzył się to Donaldowi Tuskowi [SONDAŻ]

Andrzej Duda stracił pozycję lidera rankingu zaufania. Jak wynika z sondażu IBRiS-u dla Onetu, największym zaufaniem wśród Polek i Polaków cieszy się Rafał Trzaskowski. Liderem zestawienia tych polityków, którym ufamy najmniej, jest Zbigniew Ziobro.
Zobacz wideo

"Rafał Trzaskowski cieszy się w tym miesiącu zaufaniem 40,6 proc. Polaków. Prezydent Warszawy stracił 1,3 pkt proc. w porównaniu do pomiaru z marca, ale ze względu na większe spadki notowań u poprzednich liderów rankingu, po raz pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium. Polityk opozycji po raz ostatni stał na czele rankingu ponad dwa lata temu. W lutym 2019 r. był to Donald Tusk" - informuje Onet.

Na drugim miejscu w rankingu znalazł się Andrzej Duda. Prezydent zanotował duży spadek notowań: w porównaniu do marca to 4,2 pkt proc. Obecnie Dudzie ufa 38,7 proc. badanych. Prezydent ma powody do zmartwienia, bo ostatni raz poniżej 40 proc. zaufania miał... w 2018 roku.

Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Morawieckiemu. Premierowi ufa 37,8 proc. osób, w ciągu miesiąca wzrosło ono nieznacznie, bo o 0,5 pkt proc. Na czwartej pozycji znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz, który zanotował najwyższy wzrost pozytywnych notowań (aż 8 pkt proc.). Szefowi PSL-u ufa obecnie 36,9 proc. badanych.

Pierwszą piątkę rankingu zamyka minister zdrowia Adam Niedzielski, któremu ufa 34,5 proc. badanych. Na szóstej pozycji - Szymon Hołownia. Lidera Polski 2050 darzy zaufaniem 34,4 proc. Polaków. "To mniej o 1,9 pkt proc. niż miesiąc wcześniej. Jego wynik maleje po raz trzeci z rzędu, jest najniższy od czerwca ub.r. gdy doszło do pierwszej tury wyborów prezydenckich, w których zajął 3. miejsce" - informuje Onet.

Zbigniew Ziobro z najgorszym wynikiem

"W rankingu braku zaufania liderem tego niechlubnego zestawienia został w kwietniu Zbigniew Ziobro z wynikiem 66,3 proc. Za nim znalazł się Jarosław Kaczyński – 63 proc. oraz Jacek Sasin – 56 proc. Najmniej negatywnych wskazań notuje Władysław Kosiniak-Kamysz – 30,3 proc., Adam Niedzielski – 31,4 proc. oraz Włodzimierz Czarzasty – 36,9 proc" - czytamy.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM