Beata Szydło ma nowe stanowisko. Nominację podpisał wicepremier Piotr Gliński

Była premier Beata Szydło ma nowe stanowisko. Jak informuje krakowska "Gazeta Wyborcza", była premier została powołana w skład rady przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.
Zobacz wideo

Beatę Szydło, która obecnie zasiada w Parlamencie Europejskim, do rady przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau powołał wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Krakowska "Gazeta Wyborcza" przypomina, że rząd Zjednoczonej Prawicy od trzech lat rząd nie powołuje Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej.

Prócz byłej premier w skład rady - na czteroletnią kadencję - wicepremier Gliński powołał: Bogdana Bartnikowskiego, dr hab. Grzegorza Berendta, prof. dr hab. Tomasza Gąsowskiego, prof. Edwarda Kosakowskiego, prof. dr hab. Stanisława Krajewskiego, dra Marka Lasotę, ks. dr hab. Jana Nowaka oraz byłą wicedyrektor Muzeum Auschwitz - Krystynę Oleksy.

Jak przypomina "GW", Rada "sprawuje nadzór nad wypełnianiem przez muzeum jego powinności wobec zbiorów i społeczeństwa, ocenia na podstawie przedłożonego przez dyrektora muzeum sprawozdania rocznego z działalności działalność muzeum oraz opiniuje przedłożony przez dyrektora roczny plan działalności". W poprzedniej kadencji radzie przewodniczyła Krystyna Oleksy, była wicedyrektor Muzeum Auschwitz.

O tym, kto będzie teraz kierował pracami rady, jej członkowie zadecydują na pierwszym posiedzeniu.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM