"Szydło chciała zostać dyrektorem Muzeum Auschwitz". Była ambasador w Izraelu o misji polityczki PiS

Beata Szydło została kilka dni temu powołana w skład rady przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau. Zdaniem byłej ambasadorki Polski w Izraelu była premier "chciała zostać dyrektorem Muzeum Auschwitz".
Zobacz wideo

- Wiem, że Beata Szydło od dawna chciała zastąpić Piotra Cywińskiego na stanowisku dyrektora Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jej misją w radzie będzie zapewne upolszczenie Auschwitz - tak była ambasadorka Polski w Izraelu skomentowała sprawę nominacji dla byłej premier. Agnieszka Magdziak-Miszewska

Beata Szydło została na początku tygodnia powołana przez wicepremiera Piotra Glińskiego do rady przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Po nominacji dla Beaty Szydło, jak przypomina krakowska "Wyborcza", trzech dotychczasowych członków rady przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau złożyło rezygnację.To Stanisław Krajewski, Marek Lasota i Krystyna Oleksy. Uznali powołanie Beaty Szydło za upolitycznienie rady.

Piotr Cywiński kieruje Muzeum Auschwitz-Birkenau od 2006 roku. Wcześniej był m.in. sekretarzem Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej oraz prezesem na Europę światowej federacji intelektualistów katolickich Pax Romana. Ekumenista.

TOK FM PREMIUM