Skłócona Zjednoczona Prawica. Duża grupa wyborców PiS chce rozstania z Ziobrą i Gowinem [SONDAŻ]

Coraz bardziej trzeszczy w Zjednoczonej Prawicy. "Super Express" sprawdził, co wyborcy PiS myślą o ewentualnym rozpadzie koalicji rządowej. Blisko 1/4 badanych uważa, że partia Jarosława Kaczyńskiego powinna rozstać się z Porozumieniem Gowina i Solidarną Polską Ziobry.
Zobacz wideo

W Zjednoczonej Prawicy nie ma zgody w dwóch ważnych dla rządu: Funduszu Odbudowy, który pozwoli Polsce na przyjęcie unijnych pieniędzy, a także likwidacji OFE.  W obu przypadkach nie ma zgody Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

Instytut Badań Pollster, na zlecenie dziennika zapytał, czy Prawo i Sprawiedliwość powinno zerwać koalicję z Porozumieniem Jarosława Gowina i Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry.

15 proc. respondentów odpowiedziało, że zdecydowanie nie chce rozpadu koalicji rządowej, 29 proc., że raczej nie. Przeciwnego zdania było łącznie 23 proc., z czego 9 proc. wskazała, że jest zdecydowanie za, 14 proc. pytanych wskazało na "raczej tak", a 33 proc. odpowiedziało "nie wiem".

To wyniki tylko wśród wyborców PiS.

- Fakt, że aż ponad 20 proc. badanych chciałoby zerwania takiej koalicji, pokazuje, że nasz elektorat jest zaniepokojony albo wręcz oburzony niektórymi działaniami naszych koalicjantów. Ziobro i Gowin powinni to przemyśleć. Zmęczenie narasta także wśród naszych wyborców - powiedział gazecie przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster 20 kwietnia na reprezentatywnej próbie 1066 dorosłych Polaków.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM