Kwiaty dla posłanki Hartwich od ministra Dworczyka. Za zajście na korytarzu sejmowym

"Minister Michał Dworczyk zaprosił mnie na spotkanie dotyczące szczepień osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów" - poinformowała posłanka KO Iwona Hartwich. Jak dodała, oprócz zaproszenia dostała też bukiet kwiatów w ramach przeprosin za zajście, które miało miejsce w Sejmie.
Zobacz wideo

"Pan minister Michał Dworczyk, który wczoraj zagradzał mi drogą dostępu do szefa polskiego rządu zaprasza mnie w najbliższy piątek na spotkanie dotyczące szczepień Osób z Niepełnosprawnością i Ich Opiekunów" - napisała Iwona Hartwich na Facebooku. Do wpisu dołączyła pismo z zaproszeniem od szefa KPRM i zdjęciem z bukietem białych kwiatów, które wysłał jej minister.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej zaznaczyła, że zaproszenie "z radością przyjmuje". Podkreśliła też, że żadnej z zaszczepionych grup "nie odbiera pierwszeństwa", ale jednocześnie "walczy o równe traktowanie" osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów.

Dworczyk napisał do posłanki, że jest mu przykro ze względu na sytuację zaistniałą we wtorek w Sejmie RP. Na korytarzu Iwona Hartwich chciała porozmawiać z premierem Morawieckim zaraz po tym, jak zakończyło się spotkanie szefa rządu z Lewicą. Próbowała zagrodzić mu przejście. Mówiła: "pan kłamie", a w rękach miała tablicę z hasłem: "Kiedy szczepieni będą niepełnosprawni?". 

Doszło do przepychanek, w których uczestniczył m.in. minister Dworczyk, interweniowali przedstawiciele Służby Ochrony Państwa. Hartwich nie zamieniła wtedy słowa ani z premierem, ani z Dworczykiem. 

"Proszę przyjąć zaproszenie na wideokonferencję dotyczącą możliwości szczepień osób niepełnosprawnych, która odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 12" - napisał po wszystkim szef KPRM do posłanki. Dodał, że link zostanie przesłany w czwartek mejlem do biura klubu KO, a samo spotkanie ma odbyć się w piątek. 

Przypomnijmy, że osoby niepełnosprawne i ich bliscy od momentu zaczęcia szczepień przeciwko COVID-19 apelują, by tę grupę zaszczepić szybciej. Wielokrotnie informowaliśmy o tym w TOK FM. Ale do tej pory ich postulat nie został zrealizowany.

TOK FM PREMIUM