Borowski o przeszukaniach w domu syna Banasia: To bardzo przypomina stosunki mafijne

- Mamy tutaj sytuację jak w przysłowiu: złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma. PiS bardzo się obraża, jeżeli określa się system jego rządów, jako mafijny. Ale niestety ta walka między Banasiem a Ziobrą - i w sumie rządem - to bardzo przypomina stosunki mafijne - komentował w Wyborach w TOK-u senator Marek Borowski.
Zobacz wideo

Rzecznik Praw Obywatelskich i opozycja domagają się zwołania nadzwyczajnego posiedzenia komisji ds. służb specjalnych poświęconej działaniom CBA wobec Mariana Banasia.

Szef Najwyższej Izby Kontroli oskarża rząd i służby o próbę wpływania na jego niezależność, a wręcz dążenie do usunięcia go z urzędu po tym, jak NIK zapowiedziała raport pokontrolny ws. wyborów kopertowych.

Według doniesień medialnych zawarte w nim konkluzje pozwalają na postawienie przed Trybunałem Stanu premiera Mateusza Morawieckiego.

Chwilę po tych informacjach funkcjonariusze CBA w ostatnich dniach po raz kolejny dokonali przeszukania w domu syna Banasia.

- Mamy tutaj sytuację jak w przysłowiu: złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma. PiS bardzo się obraża, jeżeli określa się system jego rządów, jako mafijny. Ale niestety ta walka między Banasiem a Ziobrą  - i w sumie rządem – to bardzo przypomina stosunki mafijne - komentował w Wyborach w TOK-u senator Marek Borowski.

Najwyższa Izba Kontroli raport ws. wyborów kopertowych ma zaprezentować 18 maja.

TOK FM PREMIUM