Komorowski inicjuje współpracę konserwatywnej opozycji? Zgorzelski potwierdza

Były prezydent Bronisław Komorowski zaprosił do współpracy przedstawicieli konserwatywnego nurtu w PO i PSL poinformował "Super Express". Fakt rozmów potwierdził w niedzielę w Polsat News wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL).
Zobacz wideo

Komorowski oraz parlamentarzyści KO i UED-PSL złożyli w przypadającym w niedzielę Dniu Flagi wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Według SE miał to być symboliczny początek nowej inicjatywy byłego prezydenta.

Na zdjęciach zamieszczonych na Twitterze PSL wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza składają z Komorowskim prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, Zgorzelski i Kazimierz Michał Ujazdowski. W uroczystości wzięli także udział Czesław Mroczek i Ireneusz Raś z KO oraz Michał Kamiński i Jacek Protasiewicz z UED-PSL. "Bardzo sensowna inicjatywa Prezydenta Komorowskiego. Dziękuję za zaproszenie!" - napisał na Twitterze Protasiewicz.

Informacje SE Zgorzelski potwierdził w niedzielę w Polsat News. - Dostałem zaproszenie. W niedzielę o godz. 16:00, wraz z m.in. prezydentem Komorowskim, prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz konserwatywnymi posłami takimi jak Kazimierz Michał Ujazdowski złożymy kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza - powiedział.

- Spotkamy się wśród osób, którym bliskie są wartości chadeckie, wspólnota, patriotyzm niewykluczający Unii Europejskiej, a także szacunek dla chrześcijańskiej tradycji - dodał Zgorzelski.

Według SE Komorowski nie zaprosił do rozmów Szymona Hołowni i – „na razie środowisko Hołowni nie jest przewidziane do rozmów nad nową inicjatywą"; zaproszenia nie dostali również politycy Porozumienia, ponieważ inicjatywa byłego prezydenta jest skierowana do konserwatywnej części opozycji.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM