Będzie kolejne odznaczenie dla Roberta Lewandowskiego? Rzecznik prezydenta Dudy zabrał głos

Z całą pewnością Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski to nie jest ostatnie odznaczenie, które Robert Lewandowski dostaje z rąk prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - stwierdził rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, komentując sukces piłkarza.

Robertowi Lewandowskiemu udało się pobić 49-letni rekord legendy niemieckiej piłki - Gerda Muellera. Polak strzelił w tym sezonie 41 bramek i został samodzielnym rekordzistą wszech czasów pod względem liczby bramek uzyskanych w jednym sezonie piłkarskiej Bundesligi. Wszystko dzięki golowi zdobytemu w ostatniej minucie ostatniego meczu w sezonie; Bayern grał w sobotę z Augsburgiem, którego bramki bronił Rafał Gikiewicz.

Robert Lewandowski w marcu został odznaczony przez Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Czy będą kolejne odznaczenia?

- Z całą pewnością to nie jest ostatnie odznaczenie, które Robert Lewandowski dostaje z rąk prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Po Krzyżu Komandorskim (są) jeszcze tylko trzy wyższe odznaczenia, więc z całą pewnością takie odznaczenie na Roberta Lewandowskiego będzie czekało - powiedział w Polsat News rzecznik prezydenta - Błażej Spychalski.

Sam Andrzej Duda pogratulował Robertowi Lewandowskiemu na Twitterze. "Brawa i serdeczne gratulacje dla Roberta Lewandowskiego! Wspaniały dzień! Historyczny rekord Gerda Muellera pobity! 41. bramkę w tym sezonie ligowym Robert Lewandowski zdobył w 90 min. meczu z Augsburgiem! DUMA! Dziękujemy!" - napisał prezydent.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM