PiS z dużą przewagą nad Hołownią i KO. Jednak bez Konfederacji nikt nie mógłby stworzyć rządu. Nowy sondaż

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, 33,7 proc. biorących udział w głosowaniu poparłoby PiS; 22,7 proc. Polskę 2050, a 13 proc. KO - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM.
Zobacz wideo

Z badania wynika, że gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, to wzięło by w nich udział 48,1 proc. Polaków. Brak chęci udziału w wyborach zadeklarowało natomiast 49,5 proc. badanych.

Spośród osób, które wyraziły chęć głosowania, 33,7 proc. poparłoby PiS, 22,7 proc. na Polskę 2050, a 13 proc. KO. Konfederację wskazało 8,2 proc. chcących głosować, a Lewicę 8 proc. Z badania wynika, że do Sejmu nie weszłaby Koalicja Polska - PSL, która uzyskała w badaniu 4,3 proc. wskazań. 9,9 proc. badanych wskazało natomiast, że "trudno powiedzieć" na kogo oddaliby swój głos. - A jaki wynik badania przełożyłby się na rozkład mandatów? Okazuje się, że to Konfederacja mogłaby rozdawać karty – bez niej ani PiS, ani obecna opozycja antypisowska nie mogłyby sformować rządu - informuje "DGP".

Badanie przeprowadzono 25 maja na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM