"Widocznie hakerzy okazali się sprawniejsi niż służby. Terlecki o ataku na skrzynkę Dworczyka

Niestety zdarza się to wszędzie na świecie, więc zdarza się też u nas - tak szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki skomentował cyberatak, którego celem był szef KPRM Michał Dworczyk.
Zobacz wideo

O ataku hakerów poinformował w nocy sam min. Michał Dworczyk. "W związku z doniesieniami dot. włamania na moją skrzynkę mailową i skrzynkę mojej żony oraz na nasze konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe" - napisał. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dodał, że w skrzynce mailowej, która stała się celem ataku hakerskiego, nie było informacji niejawnych.

O atak pytany był w Sejmie szef klubu PiS i wicemarszałek - Ryszard Terlecki. - Niestety zdarza się to wszędzie na świecie, więc zdarza się też u nas" - powiedział. Dopytywany, czemu służby nie zareagowały w sprawie szefa KPRM, odparł: "Widocznie hakerzy okazali się sprawniejsi niż służby".  - Ale rozumiem, że teraz będziemy się podwójnie przyglądać się możliwościom ataków na nas - dodał Terlecki.

Prowokacja rosyjskich służb?

Z kolei wicepremier Jarosław Gowin, komentując atak hakerów, stwierdził, że "tego rodzaju prowokacje ze strony służb rosyjskich są bardzo częste wobec polityków nie tylko z Polski, ale z całego świata zachodniego". Jak mówił w Radiu Plus, "konta prywatne z definicji są chronione w dużo słabszy sposób".

- Wygląda na to, że była to prowokacja rosyjskich służb. Takie prowokacje są liczne. Fakt, że włamano się na prywatne konto, nie oznacza, że zabezpieczenia zawodzą - ocenił Gowin.

TOK FM PREMIUM