Wybory w Rzeszowie. Ewa Leniart już pogratulowała "zwycięzcy". Według sondażu Fijołek wygrywa w pierwszej turze

Gratuluję zwycięzcy - stwierdziła Ewa Leniart, popierana przez PiS kandydatka na prezydenta Rzeszowa, chwilę po głoszeniu sondażowych wyników wyborów w tym mieście. Według exit poll już w pierwszej turze wygrał kandydat opozycji Konrad Fijołek.
Zobacz wideo

- Czekamy do rana czy godzin nocnych, kiedy ostatecznie zostaną podane wyniki przez PKW, niemniej już w tej chwili spieszę, by pogratulować rywalowi i podziękować wszystkim konkurentom - mówiła w niedzielę wieczorem kandydatka na prezydenta Rzeszowa Ewa Leniart.

Według sondażu exit poll przygotowanego przez Instytut Badań Samorządowych w I turze przedterminowych na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek zdobył 55,8 proc. głosów, Ewa Leniart 25,1 proc. głosów, Grzegorz Braun 9,8 proc. głosów, a Marcin Warchoł - 9,3 proc.

Leniart w swoim pierwszym wystąpieniu po ogłoszeniu sondażowych wyników dziękowała też swoim współpracownikom i wyborcom.

- Niewątpliwie mam nadzieję, że także i zwycięzca będzie zobligowany do tego, żeby te problemy zgłaszane i do mnie, i do moich konkurentów były przez urzędującego prezydenta podejmowane i rozwiązywane - dodała Leniart.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM