"Szybko poszło". Gowin "przejechał się" po PiS po ogłoszeniu wyników exit poll w Rzeszowie

Całą listę zarzutów wyliczył w niedzielnym wpisie na Twitterze szef Porozumienia Jarosłąw Gowin. Wicepremier w rządzie Zjednoczonej Prawicy zabrał głos po ogłoszeniu sondażu exit poll, który daje wspieranemu przez opozycję Konradowi Fijołkowi fotel prezydenta Rzeszowa już w pierwszej turze.
Zobacz wideo

- Atak na klasę średnią, podwyższanie podatków, centralizm zamiast samorządności i brak szacunku dla koalicjantów to utorowanie drogi do przejęcia władzy przez opozycję - napisał na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin. Szef Porozumienia, które wspólnie z PiS i Solidarną Polską tworzy rządzącą Zjednoczoną Prawicę, zamieścił swój wpis wkrótce po ogłoszeniu wyników sondażu exit poll po wyborach prezydenckich w Rzeszowie. Badanie daje zwycięstwo już w pierwszej turze kandydatowi opozycji Konradowi Fijołkowi, który zdobyć miał aż 55,8 proc. głosów. Ewa Leniart zgromadziła - według sondażu - 25,1 proc. głosów, Grzegorz Braun - 9,8 proc. głosów, a Marcin Warchoł - 9,3 proc. Sondaż przygotował Instytut Badań Samorządowych.

Porozumienie Jarosława Gowina w wyborach na prezydenta Rzeszowa wsparło Marcina Warchoła, wiceministra sprawiedliwości i kandydata Solidarnej Polski. Kandydatką PiS była Ewa Leniart. Konrad Fijołek, który - o ile potwierdzą się dane sondażowe - wygrywa już w pierwszej turze popierany jest m.in. przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050.

"Wicepremier w rządzie PiS komentuje wynik wyborów w Rzeszowie? Czerwiec będzie bardzo ciekawy w polskiej polityce" - skomentowała wpis wicepremiera Gowina dziennikarka "Faktów" TVN Arleta Zalewska. "Kolejny ciekawy tydzień przed nami" - dodał Grzegorz Osiecki z "Dziennika Gazety Prawnej". "Szybko poszło" - skomentował Piotr Jaśkowiak z TOK FM.

O fotel prezydenta Rzeszowa ubiegało się czworo kandydatów: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ "Solidarność"; proponowany i konsekwentnie wspierany w kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł; były współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, popierany m.in. przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050, a także poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Jeśli sondażowe wyniki się potwierdzą, Konrad Fijołek zdobędzie fotel prezydenta już w pierwszej turze.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM