Kaczyński zainauguruje wielką akcję promocyjną PiS-u. Gwiazdy partii mają objechać wszystkie powiaty

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w najbliższą niedzielę zainauguruje cykl spotkań promujących "Polski Ład" w całej Polsce - informuje PAP. W akcję zaangażowanych ma być ok. 40 najbardziej znanych polityków Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz wideo

- 20 czerwca prezes Kaczyński zainauguruje cykl spotkań, jakie będą się odbywały przez najbliższe kilkanaście tygodni w całej Polsce. Grupa około 40 osób, naszych najbardziej rozpoznawalnych twarzy: ministrów, parlamentarzystów, działaczy będzie jeździła po kraju i przedstawiała nasze propozycje zawarte w "Polskim Ładzie" - mówił w rozmowie z PAP jeden ze współpracowników lidera PiS.

- Za chwilę mocno ruszamy z promocją "Polskiego Ładu" w całym kraju. Chcemy, aby takie spotkania "promocyjne" odbyły się w każdym powiecie. Łącznie planujemy kilkaset takich spotkań - dodał inny polityk PiS.

"Polski Ład" to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Premier Mateusz Morawiecki na początku czerwca przedstawił 10 kluczowych obszarów zmian w ramach "Polskiego Ładu"; projekty dotyczące tych obszarów mają być przygotowane i przeprowadzone w ciągu najbliższych 100 dni. Wśród nich znalazło się podwyższenie kwoty wolnej do 30 tys. zł dla wszystkich. Przepisy te miałyby wejść w życie od 1 stycznia 2022 r. Jak podaje KPRM spowoduje to niższe podatki dla ponad 18 mln Polaków.

DOSTĘP PREMIUM