"Hol i winda - rekwizyty PiS-owskiej dyplomacji". Fala komentarzy po spotkaniu Dudy z Bidenem

Andrzej Duda jednak spotkał się z prezydentem Stanów Zjednoczonych podczas szczytu NATO. Zdjęcie obu przywódców opublikowane w mediach społecznościowych wywołało falę komentarzy, niekoniecznie przychylnych.
Zobacz wideo

Zdjęcie prezydenta Dudy i Joego Bidena opublikował na Twitterze Krzysztof Szczerski. "Rozmowa Prezydenta RP z Prezydentem USA odbyła się na zaproszenie strony amerykańskiej i dotyczyła współpracy polsko-amerykańskiej w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa militarnego i ekonomicznego naszego regionu" - napisał.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch przekazał PAP, że rozmowa obu prezydentów trwała "kilka minut". 

Zdjęcie opublikowane przez ministra Szczerskiego szybko wywołało lawinę komentarzy w mediach społecznościowych ze strony polityków i dziennikarzy. Często były one zachowane w ironicznym tonie. Zwracały uwagę m.in. na mało oficjalne miejsce spotkania. "Hol i winda - niezbędne rekwizyty PiS-owskiej dyplomacji" - skwitował chociażby były premier, a obecnie europoseł Leszek Miller.

W Brukseli rozpoczął się szczyt przywódców NATO. Liderzy mają do omówienia szereg tematów, na czele z kwestią relacji z Rosją i z Chinami. Spotkanie jest też okazją by większość liderów po raz pierwszy spotkała się z prezydentem Stanów Zjednoczonych.

TOK FM PREMIUM