Jarosław Kaczyński jesienią odejdzie z rządu. "Musi zadbać o partię"

"Prezes uspokoił relacje między Mateuszem Morawieckim i Zbigniewem Ziobrą. Teraz musi zadbać o partię, bo niewykluczone, że na wiosnę 2022 r. zrobimy wcześniejsze wybory" - informuje "Super Express". Zdaniem informatorów dziennika Jarosław Kaczyński jesienią odejdzie z rządu.
Zobacz wideo

Jarosław Kaczyński wicepremierem ds. bezpieczeństwa jest zaledwie od 6 października 2020 roku. Było to pokłosie ustaleń po kolejnym kryzysie w Zjednoczonej Prawicy. Okazuje się, że prezes PiS planuje zakończenie tego etapu.

Z informacji "SE" wynika, że z rządu odejdzie jesienią - chce skupić się na tym, co dzieje się w Prawie i Sprawiedliwości. "Bo niewykluczone, że na wiosnę 2022 r. zrobimy wcześniejsze wybory" - czytamy.

Jak pisze gazeta, Jarosław Kaczyński dwoi się i troi, aby zadbać o stabilną sejmową większość. Na razie efektem tych działań jest porozumienie z Pawłem Kukizem. Kaczyński ma też być tą osobą, której pomysłem jest rozbicie Porozumienia Jarosława Gowina i budowa nowej partii wokół Adama Bielana.  - Prezes ma dość sytuacji, kiedy podczas kluczowych głosowań w Sejmie nie jest pewny do samego końca większości. Może jedynym wyjściem będą wcześniejsze wybory i ułożenie na nowo Sejmu. Dlatego Jarosław ma odejść z rządu do końca roku i szykować partię na wybory - mówi ważny polityk PiS.

Według "Super Expressu" odejście z rządu ma umożliwić prezesowi PiS nie tylko skoncentrowanie się na partii, lecz także przeprowadzenie operacji wszczepienia endoprotezy kolana w drugiej nodze. "A praca w rządzie całkowicie uniemożliwia operację" - tłumaczy w rozmowie z dziennikiem inny ważny polityk Zjednoczonej Prawicy.

DOSTĘP PREMIUM