PiS zwiększa przewagę nad konkurentami. Sześć partii w Sejmie [SONDAŻ]

PiS wygrałby wybory do Sejmu zdobywając 34,2 proc. Na drugim miejscu uplasowała się Polska 2050 - 19 proc., a na trzecim - Koalicja Obywatelska - 14,7 proc. - wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla Wp.pl.
Zobacz wideo

"Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, niekwestionowane zwycięstwo odniosłaby partia Jarosława Kaczyńskiego. Według sondażu United Surveys dla WP, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 34,2 proc. respondentów. Oznacza to spadek o 0,6 pkt. proc. względem majowego badania" - czytamy na stronie portalu Wp.pl.

Jak wskazano, z sondażu wynika, że pozycję wicelidera niezmiennie utrzymuje Polska 2050. "Na ruch Szymona Hołowni swój głos chciałoby oddać 19 proc. ankietowanych. Taki wynik to jednak spadek o 3,1 pkt. proc." - podano.

Podium zamyka Koalicja Obywatelska, którą wskazało 14,7 proc. respondentów. Tym samym partia ta odnotowuje wzrost poparcia o 1,5 pkt. proc. w porównaniu do poprzedniego badania. Na czwartym miejscu plasuje się Lewica, która mogłaby liczyć na wsparcie 10,4 proc. badanych, co oznacza wzrost o 1,3 pkt. proc. W Sejmie zobaczylibyśmy jeszcze polityków Konfederacji (7,1 proc.) oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego - Koalicji Polskiej (5,3 proc.).

Sondaż przeprowadzono 19 czerwca metodą CATI (wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych) na próbie 1000 osób.

Według opublikowanego w miniony czwartek sondażu dla portalu wPolityce.pl na Zjednoczoną Prawicę chce głosować 35 proc. wyborców. Polska 2050 Szymona Hołowni może liczyć na 25 proc głosów. Na trzecią w zestawieniu Koalicję Obywatelską chce zagłosować 17 proc. badanych.

Z kolei w sondażu Kantar PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem mogą liczyć na 30 proc. poparcia badanych deklarujących chęć udziału w wyborach, Koalicja Obywatelska - 20 proc., Polska 2050 Szymona Hołowni - 14 proc. - wynika z sondażu Kantar. Do Sejmu weszłyby też: Lewica - z 7 proc. oraz Konfederacja - z 6 proc. poparciem.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM