Konserwatywny senator KO zmienia barwy polityczne. Dołączy do klubu Koalicji Polskiej-PSL

Kazimierz Michał Ujazdowski dołączy do klubu Koalicji Polskiej-PSL - poinformował Marek Biernacki. Ujazdowski, który przed laty współtworzył PiS, do Senatu wszedł z listy Koalicji Polskiej.
Zobacz wideo

- Będzie efekt śnieżnej kuli, będziemy się zwiększać, będziemy zwiększać swoją aktywność i poparcie społeczne. Naszym celem jest budowa silnego centrum w Polsce - mówił Marek Biernacki w Polsat News, informując o przejściu Ujazdowskiego do klubu Koalicji Polskiej-PSL.

Wcześniej akces do ludowców zgłosił wyrzucony z PO Ireneusz Raś. Marek Biernacki to też - przypomnijmy - były polityk Platformy Obywatelskiej.

57-letni Kazimierz Michał Ujazdowski zdobył senacki mandat, startując w barwach Koalicji Obywatelskiej w Warszawie. Był kandydatem zgłoszonym przez ówczesnego szefa PO - Grzegorza Schetynę. Obaj politycy pochodzą z Wrocławia.

Po raz pierwszy Ujazdowski trafił do parlamentu na początku lat 90. XX wieku. Był posłem w latach  1991-1993 oraz 1997-2014, a w latach 2014-2019 posłem do Parlamentu Europejskiego. Z ramienia PiS. Bo Ujazdowski dwukrotnie występował z tej partii. W 2017 r., po tym, jak po raz drugi wystąpił z PiS, nawiązał współpracę z Platformą Obywatelską. W 2018 r. był początkowo kandydatem PO na prezydenta Wrocławia, ale wskutek sprzeciwu wobec wystawianiu byłego polityka PiS, Platforma swoje poparcie wycofała.