Tusk wygrywa z Kaczyńskim. "Wspomnienie starych dobrych czasów" [SONDAŻ]

Donald Tusk jeszcze na dobre nie wrócił do krajowej polityki, a już wygrywa z Jarosławem Kaczyńskim - informuje "Super Express". - Wspomnienie starych dobrych czasów jednak rezonuje wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej - komentuje politolog dr Bartosz Rydliński.
Zobacz wideo

Na łamach środowego wydania "Super Expressu" opublikowane zostały wyniki sondażu Instytutu Pollster. "O Tuska zapytaliśmy wyborców KO, a o Kaczyńskiego wyborców PiS" - pisze dziennik. "Okazuje się, że wśród elektoratu Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk ma silniejszą pozycję niż Jarosław Kaczyński w elektoracie Prawa i Sprawiedliwości" - czytamy.

Według sondażu, 69 proc. osób deklarujących oddanie głosu na KO uważa, że Donald Tusk powinien objąć funkcję szefa PO. Natomiast na pytanie czy Jarosław Kaczyński powinien zostać prezesem PiS na kolejną kadencję, twierdząco odpowiedziało 63 proc. osób deklarujących oddanie głosu na PiS.

Dziennik zapytał politologa dr. Bartosza Rydlińskiego co mogło wpłynąć na takie wyniki sondażu. -Jarosław Kaczyński, w przeciwieństwie do Donalda Tuska, namaścił swojego następcę, czyli Mateusza Morawieckiego. Przygotowuje więc wyborców Prawa i Sprawiedliwości do sukcesji i w ten sposób należałoby to odbierać. Wynik Tuska również nie jest powalający, ale wspomnienie starych dobrych czasów jednak rezonuje wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej" - ocenił dla "SE" politolog.

Jak podaje gazeta, badanie zostało zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 26-27 czerwca 2021 roku na próbie 1088 dorosłych Polaków.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM