"Wielka sobota zapowiada wielki przełom". Miller chwali powrót Tuska. Ale nie wszyscy są tak zachwyceni

Donald Tusk obiecał na Radzie Krajowej PO powrót do polskiej polityki na 100 proc. i pokonanie PiS. Wystąpienie byłego premiera skupiło uwagę polityków i komentatorów.

"Świetny Budka, świetny Tusk. Wielka sobota zapowiada wielki przełom" - napisał na Twitterze były premier Leszek Miller.

Nie wszyscy z lewej strony sceny politycznej dali się porwać Tuskowi. "Jak wiemy z doświadczenia ostatnich 5 wyborów, anty-PiSem się z PiS-em nie wygrywa. Powrót Tuska to tak naprawdę zaprzepaszczenie szans na zwycięstwo z PiS-em" - oceniła posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska.

Podobną ocenę zaprezentował jeden z liderów Konfederacji. "2021 a teksty jak z 2007 roku. Kaczyński i Tusk są jak awers i rewers tej samej monety. Pozorna alternatywa to żadna alternatywa" - napisał na Twitterze Robert Winnicki.

"Wszyscy wątpiący, sceptycy, malkontenci, oponenci, wrogowie i przeciwnicy oraz prawdziwi i fałszywi przyjaciele muszą przyznać jedno: Kongres PiS mógł przyćmić tylko Tusk. I zrobi to - napisał były lider Młodzieży Wszechpolskiej Roman Giertych, który od lat jest jednym z największych krytyków rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Komu pomoże powrót Tuska?

Zdaniem Wojciecha Szackiego z Polityki Insight "Platformę Donald Tusk dźwignie z zapaści". "Reszta to unknown unknowns" - napisał.

TOK FM PREMIUM