"Styl tweeterowych dowcipasów". Politycy PiS zapewniają, że Tuska się nie boją

- Donald Tusk był poważnym konkurentem, ale teraz jest nim znacznie mniej - ocenił wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Wicepremier Piotr Gliński stwierdził, że Tuska wypowiadał się z "wyższością i pogardą wobec innych", a samo przemówienie miało "styl tweeterowych dowcipasów"
Zobacz wideo

Podczas sobotniej Krajowej Rady PO Donald Tusk ogłosił swój powrót "na sto procent" do polskiej polityki i przejęcie sterów w partii. Bardzo ostro krytykował też PiS, oceniał, że obecnie "zło rządzi w Polsce" i "trzeba z tym walczyć". Wystąpienie kończył przestrogą dla partii Jarosława Kaczyńskiego, że ma z kim przegrać. Do jego słów szybko odnieśli się politycy PiS, którzy dzisiaj uczestniczą w kongresie swojej partii. 

Przed wejściem na kongres o powrót Donalda Tuska został zapytany wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. - Kto to jest Tusk? - spytał Terlecki odpowiadając dziennikarzom. Zapytany, czy w PiS są obawy przed Tuskiem, odparł: "My się niczego nie obawiamy". - Z pewnością był poważnym konkurentem, ale był. Myślę, że jest nim już znacznie mniej - podkreślił Terlecki.

Samo przemówienie Tuska skomentował na Twitterze wicepremier Piotr Gliński. "Dwa wystąpienia polityczne: D. Tusk z wyższością i pogardą wobec innych, styl tweeterowych dowcipasów i brak konkretów programowych. J. Kaczyński o poważnej polityce: jak skuteczniej rozwiązywać ludzkie sprawy, uszczelniać system finansowy, walczyć z patologiami" - napisał. 

"Niepokoi trochę stan emocjonalny p. Tuska, cały czas z nienawiścią i pogardą... Facet, który uciekł z rozkradanej przez mafię VAT-owskie Polski, żeby zarabiać 70 tys. zł miesięcznie, mówi o złodziejstwie i broni samotnych matek... Zawsze miał tupet..." - stwierdził w kolejnym wpisie Gliński. 

"Przemówienie Donalda Tuska było retorycznie nakierowane na ostrą walkę z PiS, a to oznacza rzeczywistą walkę z Polską 2050 o elektorat antypis; nie dziwi nic" - napisał z kolei poseł Kamil Bortniczuk z Partii Republikańskiej. "Likwidacja 500 plus, podniesienie wieku emerytalnego dla Polaków i natychmiastowy powrót do polityki zgiętego karku. Tak może wyglądać ambitny program p. Tuska na najbliższe 100 dni" - stwierdził na swoim profilu Michał Wójcik z Solidarnej Polski. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM