Mateusz Morawiecki wybrany na wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości

Mateusz Morawiecki, europosłanka Beata Szydło, europoseł Joachim Brudziński, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz poseł Antoni Macierewicz zostali w niedzielę wybrani przez Radę Polityczną PiS na wiceprezesów ugrupowania.
Zobacz wideo

W Warszawie obraduje nowa Rada Polityczna PiS, która poza wyborem wiceprezesów wybrała też Sekretarza Generalnego - został nim Krzysztof Sobolewski. Dzień wcześniej, w sobotę, na nowego prezesa partii ponownie wybrany został Jarosław Kaczyński. 

Szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki - w rozmowie z dziennikarzami - poinformował, że premier Morawiecki "uzyskał najlepszy wynik spośród kandydatów na wiceprezesów" i powiedział, że "jego pozycja jest niezwykle mocna".

Według informacji PAP Morawiecki zdobył 280 głosów, Brudziński – 272, Błaszczak – 253, Szydło – 25, Kamiński – 226 i Macierewicz – 221.

Do dotychczasowego składu Komitetu Politycznego PiS zostali wybrali m.in. Michał Dworczyk, wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, a także posłowie: Joanna Borowiak, Barbara Bartuś i Marek Ast. Natomiast nie znalazła się w nim część europosłów, którzy dotychczas zasiadali w Komitecie, za wyjątkiem Szydło, Brudzińskiego, Tomasza Poręby i Karola Karskiego.

DOSTĘP PREMIUM