Ziobro składa pozew przeciw Tuskowi. "Czego boi się i kogo chce chronić?"

"Czego boi się i kogo chce chronić Donald Tusk, że ucieka się do takich podłych kłamstw? Składam pozew w związku z pomówieniem w jego dzisiejszej wypowiedzi" - poinformował w niedzielę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Zobacz wideo

"Czego boi się i kogo chce chronić @donaldtusk, że ucieka się do takich podłych kłamstw? Nie pozwolę na to. Składam pozew w związku z pomówieniem w jego dzisiejszej wypowiedzi" - napisał w niedzielę na swoim profilu na Twitterze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Ziobro odniósł się tym do niedzielnej wypowiedzi szefa PO Donalda Tuska. - Minister sprawiedliwości wraz ze swoją żoną oczekują haraczu, bo wsadzą kogoś do więzienia. Co się stało ludzie? Czy wam pasuje taka sytuacja, że przechodzimy codziennie do porządku nad takimi skandalami? Nigdy nie byliśmy świadkami czegoś takiego - powiedział podczas niedzielnej konferencji prasowej Donald Tusk.

Tusk został podczas sobotniej Rady Krajowej Platformy wybrany p.o. szefa partii. W niedzielę spotkał się w Warszawie z mediami, gdzie przez ponad półtorej godziny odpowiadał na pytania dziennikarzy. Znaczną część swojego wystąpienia poświęcił na tzw. uchwałę sanacyjną PiS, która zakłada, że członkowie rodzin parlamentarzystów PiS nie będą mogli pracować w radach spółek Skarbu Państwa, z pewnymi wyjątkami. 

Tusk podczas swojego wystąpienia w niedzielę kilkukrotnie mówił, że "nie mógł uwierzyć", że taka uchwała rzeczywiście mogła zostać podjęta, że to nie jest "żaden fake news". Stale podkreślał zdanie: "Jeśli to prawda, bo nie chce mi się wierzyć". - Jeśli to tak naprawdę jest i to jest pomysł na ukrycie tego nepotyzmu, to nazwijmy rzecz po imieniu - rodziny polityków PiS nie będą zatrudniane w spółkach Skarbu Państwa, chyba że bardzo tego chcą, bo to jest istota tej uchwały - stwierdził. - Nie wierzę, że można było coś tak bezczelnego wykombinować - dodał.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM