Seria spotkań Donalda Tuska z politykami w Sejmie. "Nie mam żadnych złych przeczuć"

We wtorek Donald Tusk spotyka się z liderami ugrupowań tworzących Koalicję Obywatelską. Zaczął od indywidualnego spotkania z Barbarą Nowacką. Czy będą zmiany w klubie parlamentarnym? Szef PO odcina się od doniesień medialnych.
Zobacz wideo

Od spotkania z liderką Inicjatywy Polska - Barbarą Nowacką - Donald Tusk rozpoczął wtorkowy cykl spotkań z parlamentarnymi koalicjantami PO. Tuż po ocenił, że była to "dobra rozmowa", potwierdzająca funkcjonowanie koalicji obu tych ugrupowań. 

- Wiedziałem, czego się spodziewać, czyli wyłącznie dobrych rzeczy - skomentował. - Nie mam w ogóle żadnych złych przeczuć jeśli chodzi o przyjaciół, z którymi kiedyś współpracowałem i teraz będę współpracował, bo widzę, że wszyscy wierzą, że to ma sens - dodał Tusk. 

Po rozmowach z Nowacką Tusk udał się na spotkanie z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Jeszcze we wtorek spotkać się ma z liderem Nowoczesnej Adamem Szłapką oraz szefami Zielonych: Małgorzatą Tracz i Wojciechem Kubalewskim.

Będą zmiany w klubie?

Donald Tusk pytany w niedzielę o swój stosunek do Koalicji Obywatelskiej podkreślił, że powinna ona nadal funkcjonować. Jak zaznaczył, KO "miała i ma bardzo poważną misję do zrealizowania" w polskiej polityce. Pojawiły się jednak doniesienia medialne, że chciałby dokonać zmian w kierownictwie klubu i sprawić, by jego szefem został Borys Budka (obecnie funkcję tę pełni Cezary Tomczyk).

Sam Tusk ucina te doniesienia. - Jeszcze o tym nie rozmawiamy - powiedział dziennikarzom we wtorek. - Ten zespół jest zbudowany. Nie mam do nikogo jakichś szczególnych zastrzeżeń czy uwag. Będę jutro na klubie, zobaczę wnikliwie, jak to funkcjonuje. Tu nie ma nagłych potrzeb jeśli chodzi o roszady personalne - stwierdził szef PO. 

DOSTĘP PREMIUM