Tusk przyniósł PO wzrost poparcia. Zła wiadomość dla Szymona Hołowni [SONDAŻ]

Powrót Donalda Tuska przyniósł Platformie Obywatelskiej wzrost poparcia. Jak wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla "DGP" i RMF FM, PO wyprzedziła Polskę 2050 Szymona Hołowni i wróciła na drugie miejsce - za Zjednoczoną Prawicą.
Zobacz wideo

Na rządzącą Zjednoczoną Prawicę chce głosować 33 proc. badanych, na PO - 18,6 proc, a na Polskę 2050 - 16,6 proc. - wynika z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM. Poza podium znalazły się: Lewica, na którą chce głosować 7,8 proc. pytanych, Konfederacja - 7 proc. oraz PSL - Koalicja Polska z sześcioprocentowym poparciem.

"W badaniu jakie US przeprowadziło dla nas na początku maja ZP miało 33,5 proc. Na drugim miejscu była Polska 2050, z poparciem na poziomie 21,9 proc. KO miała wówczas zaledwie 12,1 proc. (...)  Sondaż pokazuje zmianę trendu, gdyż od lutego ugrupowanie Szymona Hołowni było przed PO" - czytamy w "DGP".

Badanie zostało przeprowadzone na reprezentatywnej 1000-osobowej grupie ankietowanych 5 lipca metodą CATI wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo.

Zmniejsza się poparcie dla Hołowni

Opublikowany dziś sondaż nie jest jedynym, w którym widać spadek poparcia dla Polski 2050. Także badanie opublikowane pod koniec czerwca - przygotowany dla Onetu przez IBRiS - pokazał, że ugrupowanie Szymona Hołowni traci sympatię wyborców. W czerwcu chciało na nie głosować 17,9 proc. badanych - o 2,4 proc. mniej niż w poprzednim sondażu.

Mimo słabszego wyniku Polska 2050 w sondażu IBRiS-u zajęła drugie miejsce (za PiS), KO była na trzecim miejscu, z poparciem 16,1 proc.

TOK FM PREMIUM