Janusz Korwin-Mikke ukarany naganą. Poszło o wpis o pedofilii i wypadkach na drogach

Poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke został ukarany naganą przez sejmową komisję etyki za wpis dotyczący pedofilii i wypadków na drogach - poinformowała wiceszefowa komisji Monika Falej z Lewicy. Oceniła, że sytuacja jest "niedopuszczalna", a sam wpis "niegodny posła".
Zobacz wideo

Chodzi o wpis Korwin-Mikkego w mediach społecznościowych z 6 marca 2021 roku. "Na drogach ginie rocznie 3000 osób, ale dzięki temu mamy sprawny transport. Godzimy się z tym. I słusznie. Pytanie: czy nie lepiej, by 20 czy 50 dzieci więcej padło ofiarą pedofilów - ale reszta traktowała dorosłych ufnie i żyła normalnie, bez wpajanego strachu przed pedofilami?" - napisał wówczas polityk.

Komisja Etyki Poselskiej w środę ukarała posła Konfederacji naganą w związku z artykułem Zasad Etyki Poselskiej mówiącym o tym, że poseł powinien unikać zachowań, które mogą godzić w dobre imię Sejmu i powinien szanować godność innych osób.

W ocenie wiceszefowej komisji, wpis Korwin-Mikkego jest karygodny. - To jest niedopuszczalne, żeby poseł Rzeczypospolitej Polskiej coś takiego mówił, mając też wielu wyznawców i ci wyznawcy mogą sobie wziąć to do serca i stwierdzić, że pedofilia jest w porządku i że to, że ginie 3000 osób też jest w porządku - powiedziała PAP Falej. - To jest absurdalna sytuacja, niegodna posła - dodała.

TOK FM PREMIUM