Lewicka: Czarnek spadł na polską edukację niczym chmura gradowa [WIDEO]

- Czarnek spadł na polską edukację niczym chmura gradowa w październiku ubiegłego roku. Jego nominacja dowodzi, że Prawo i Sprawiedliwość ma ochotę umeblować się w głowach młodych ludzi - mówi Karolina Lewicka w najnowszym wideo TOKStories.

Sejm, który zebrał się w środę na trzydniowe posiedzenie, zajmie się wnioskiem KO o wotum nieufności wobec szefa MEN Przemysława Czarnka. Zarówno debata w tej sprawie, jak i samo głosowanie jest planowane wieczorem, po godzinie 20.

Opozycji nie podobają się m.in. pomysły ministra dotyczące roli kuratorów oświaty. Sam Czarnek - pytany w Sejmie przez dziennikarzy - czy jest spokojny o wynik odparł wymijająco: "Spokojny jestem o to, że w sobotę będę miał urlop"

W kolejnym z cyklu TOKStories wideo Karolina Lewicka tłumaczy, o co chodzi w projekcie nowelizacji ustawy o prawie oświatowym, zwanej "lex Czarnek". Dlaczego to ministerstwo ma mieć prawo powoływania i odwoływania dyrektorów. Dziennikarka ostrzega, że resort zmierza to tego, "by finansować tylko te rzeczy, które są zgodne z ideologią partią, czyli nie będzie żadnych pogadanek o konstytucji". Kolejny cel to przekonywanie młodzieży do wartości konserwatywno-narodowych.

- Czarnek spadł na polską edukację niczym chmura gradowa w październiku ubiegłego roku. Jego nominacja dowodzi, że Prawo i Sprawiedliwość ma ochotę umeblować się w głowach młodych ludzi - mówi Karolina Lewicka. 

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM