Fogiel zastąpi Fotygę? PiS widzi wicerzecznika partii w nowej roli

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło Radosława Fogla jako kandydata na wiceprzewodniczącego partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Prezydium ma dokonać wyboru 2 sierpnia - powiedział europoseł Tomasz Poręba. Fogiel ma zająć miejsce w zarządzie po europosłance Annie Fotydze.
Zobacz wideo

- Po tym, jak Anna Fotyga z przyczyn zdrowotnych zrezygnowała ze stanowiska wiceprzewodniczącej EKR, PiS zgłosiło Radosława Fogla jako swojego kandydata na to stanowisko - powiedział PAP europoseł PiS.

Zaznaczył przy tym, że jest to początek procedury i wciąż możliwe jest zgłaszanie kandydatur. - Posiedzenie prezydium, które ma dokonać wyboru spośród zgłoszonych kandydatów odbędzie się 2 sierpnia. Następnie ta decyzja musi być zatwierdzona przez radę EKR - powiedział Poręba.

Wskazał, że do tej pory nie zgłoszono innych kandydatów na to stanowisko. - Była to funkcja, która przynależała Polsce, kadencja jest niedokończona, więc raczej tutaj nie powinniśmy przewidywać drastycznych zmian- dodał.

Kim jest Radosław Fogiel?

Radosław Fogiel to wicerzecznik PiS. Choć funkcja nie wygląda zbyt okazale, to Fogiel często wypowiada się w mediach na tematy związane z bieżącą polityką i uznaje się, że ma w partii dość mocną pozycję. Z kolei Anna Fotyga w pierwszym rządzie PiS pełniła funkcję ministra spraw zagranicznych. 

DOSTĘP PREMIUM