Trzaskowski: Donald Tusk będzie jednym z najważniejszych gości na Campusie Polska Przyszłości

Donald Tusk będzie jednym z najważniejszych gości na Campusie Polska Przyszłości, więc musimy mu znaleźć godne miejsce i godną formułę występu - powiedział we wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, potwierdzając przybycie lidera PO na olsztyńską imprezę.
Zobacz wideo

Trzaskowski został zapytany w TVN24, czy zaprosi na Campus Polska Przyszłości nowego lidera PO Donalda Tuska.

- Tak oczywiście już zaprosiłem, pracujemy tylko nad szczegółami - odpowiedział, dodając, iż Tusk potwierdził przyjazd.

- W tej chwili dopinamy do końca program. Siedem dni, mnóstwo gości z całej Europy, komisarze europejscy, mnóstwo burmistrzów, mnóstwo specjalistów od ocieplenia klimatycznego, od sztucznej inteligencji, od rynku pracy - mówił. Ponadto, dodał, "bardzo mocny program kulturalny, program sportowy".

- Donald Tusk to jeden z najważniejszych gości, który odwiedzi Campus, więc musimy mu znaleźć godne miejsce i godną formułę - zaznaczył.

Campus Polska Przyszłości to tygodniowe wydarzenie, które odbędzie na terenie Kortowa, miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Młodzi ludzie, którzy wezmą w nim udział, mają dyskutować o najważniejszych sprawach dla swego pokolenia, w tym polityce klimatycznej czy edukacji. Zaplanowano także spotkania z ludźmi sportu, kultury, nauki.

Campus organizuje Ruch Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego. Gośćmi Campusu mają być m.in. żołnierz AK, uczestniczka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, ale też goście z zagranicy - liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska i burmistrz Budapesztu Gergely Karácsony.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli też okazję spotkać tam m.in. reżysera Jana Komasę, pisarza Jakuba Żulczyka, dziennikarza Cezarego Łazarewicza oraz wysłuchać koncertów: Brodki, Natalii Przybysz, Organka i Krzysztofa Zalewskiego.

Tusk: Mamy jednego oponenta - PiS

- Będę trzymał kciuki za Szymona Hołownię i za PSL, chciałbym, żeby byli jak najsilniejsi; mam jednego oponenta – PiS - powiedział z kolei w wywiadzie dla tygodnika "Polityka" lider PO Donald Tusk. Dodał, że będzie otwarty na wszystkie demokratyczne środowiska.

W wywiadzie Tusk był pytany o wpływ jego powrotu do Polski na sytuację opozycji oraz o taktykę polityczną do wyborów. Mówił w tym kontekście, że będzie otwarty na współpracę z demokratycznymi środowiskami.

TOK FM PREMIUM