Fogiel: To nie koniec Zjednoczonej Prawicy. Jestem spokojny o większość w Sejmie

Porozumienie Jarosława Gowina wyszło ze Zjednoczonej Prawicy. Radosław Fogiel z PiS zapewnia, że to nie koniec ZP. - Jestem spokojny o większość w Sejmie - powiedział wicerzecznik PiS.
Zobacz wideo

Po wyrzuceniu z rządu Jarosława Gowina, władze Porozumienia podjęły decyzję o wyjściu ze Zjednoczonej Prawicy. Jak poinformował zastępca rzecznika tej partii - Jan Strzeżek, parlamentarzyści Porozumienia utworzą własne koło parlamentarne.

Wyjście gowinowców nie jest, jak przekonywał w rozmowie z Wirtualną Polską Radosław Fogiel, końcem Zjednoczonej Prawicy. - Przynajmniej jeśli chodzi o PiS, tak tego nie widzimy. Zjednoczona Prawica jest większym projektem. Większym niż czyjeś stanowisko ministerialne, czy premierowskiej. Jest cały czas współpraca z Solidarną Polską. Mamy nadzieję, że ona będzie trwać - powiedział polityk PiS.

Wyraził też nadzieję, że część członków Porozumienia będzie nadal współpracować z Prawem i Sprawiedliwością. - Jeśli chodzi o większość w Sejmie, to jestem spokojny. Dzisiejsze głosowania pokażą dokładnie, kto raczej gra wyłącznie na swoje interesy, a kto chce być elementem większego projektu - dodał wicerzecznik partii Jarosława Kaczyńskiego.

Fogiel, pytany, czy scenariusz rządu mniejszościowego jest realny, odparł: "Oczywiście, że jest to realny scenariusz". - To scenariusz, który w polityce czasami się zdarza nie tylko w polskiej. Rządzenie w takiej sytuacji jest trudne, jest niekomfortowe, ale nie jest niemożliwe. Równocześnie my mamy jasno postawioną cezurę. Jeżeli będzie większość do realizacji Polskiego Ładu, jeśli będzie można Polskę reformować, to tak to idziemy w to. Ale nie zamierzamy tkwić w sytuacji, w której możliwości rządzenia są zdecydowanie ograniczone i tak naprawdę jest to trwanie. Trwanie nas nie interesuje - podkreślił.

Na pytanie, czy spodziewa się zmian w rządzie, oparł: "Pewnie będą nieuniknione". Dodał, ze PiS nie planuje odejścia z rządu wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM