Wojewódzki i Panasewicz ostro o Kukizie. "Wstydzę się każdego dnia, kiedy przyszło mi podać ci rękę"

Paweł Kukiz głosowaniem razem z PiS w sprawie "lex TVN" ściągnął sobie na głowę wielką falę krytyki. Na byłego muzyka posypały się gromy nie tylko ze świata polityki, ale również ze strony znajomych artystów i dziennikarzy.
Zobacz wideo

Środowe burzliwe obrady Sejmu zakończyły się przyjęciem „lex TVN". PiS-owi pomogli swoimi głosami Paweł Kukiz i jego koledzy: Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk.

Wcześniej wydawało się, że górą będzie opozycja, bo przegłosowano wniosek formalny o odroczenie posiedzenia. Marszałek Elżbieta Witek ogłosiła jednak przerwę, a potem zarządziła reasumpcję, po której ogłoszono, że posłowie Kukiz'15 "pomylili się" w głosowaniu.

Błyskawicznie pod adresem Pawła Kukiza pojawiły się zarzuty o korupcję polityczną, a oburzenie wyrazili nie tylko przedstawiciele świata polityki.

"Zawsze byłem wstrzemięźliwy co do tego osobnika (wiadomo: muzyk, fajny kolega etc.), ale to, co stało się dziś, na oczach ludzi, jest jednoznaczne. Wstydzę się każdego dnia, kiedy przyszło mi podać ci rękę, ty gnoju" -  napisał Janusz Panasewicz z Lady Pank.

Gorzkich słów Kukizowi nie szczędził też Kuba Wojewódzki, który kiedyś wspierał jego polityczną karierę.

"Paweł Kukiz wykonywał kiedyś numer ‘Całuj mnie’. Teraz już wiemy, kogo i w co. Jest mi wstyd. Za moją naiwność i głupie sentymentalne koleżeństwo. Za punk rocka. Za te wszystkie wspólne lata. Za Jarocin 93. Za wieczorne rozmowy. Za gówniarski idealizm. On wygląda tak, jak ja się czuję... Natalię przepraszam za zdjęcie w fatalnym towarzystwie" – napisał na Facebooku.

"Jest mi wstyd. Za moją naiwność i głupie sentymentalne koleżeństwo. Za punk rocka. Za te wszystkie wspólne lata. Za Jarocin 93. Za wieczorne rozmowy. Za gówniarski idealizm" – dodał Wojewódzki.

Kilka ostrych wpisów na temat Kukiza udostępnił na Instagramie  Borys Szyc. W jednym z nich umieścił zdjęcie polityka i opatrzył je emotikoną ilustrującą wymiotowanie.

Czytaj też: Maleńczuk do Kukiza: Opamiętaj się i powiedz, że rezygnujesz z polityki i wracasz na scenę

Głos zabrała również Agata Młynarska. "Nie mam nic więcej do powiedzenia na temat PK, który pokazał dziś swoją prawdziwą twarz. Żal gościa. To musi być straszne jeśli sprzedajesz się tak tanio, na tak nędznym targowisku. Cienko śpiewasz, Pawle!" - napisała na Instagramie.

DOSTĘP PREMIUM