Jarosław Kaczyński ma o czym myśleć. Koalicja Obywatelska dogoniła PiS [SONDAŻ]

Koalicja Obywatelska dogoniła Prawo i Sprawiedliwość - wynika z najnowszego sondażu Kantar przeprowadzonego dla Platformy Obywatelskiej. Wyniki badania opublikował Onet.
Zobacz wideo

Według sondażu na PiS i KO chce głosować po 26 proc. pytanych. Badanie zostało przeprowadzone po głosowaniu w Sejmie w sprawie "lex TVN'.

"Pracownia Kantar porównuje ten wynik do własnego badania dla TVN sprzed miesiąca, w którym PiS mogło liczyć na 29 proc. Partia rządząca straciła więc w ciągu miesiąca 3 punkty. To zła wiadomość dla obozu władzy, zwłaszcza, że na Koalicję Obywatelską swój głos również oddałoby 26 proc. osób - oznacza to wzrost o 2 punkty" - informuje Onet.

Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050. Na ugrupowanie Szymona Hołowni chce głosować 17 proc. wyborców (wzrost o 2 pkt proc.). Lewica może liczyć na 10 proc. wyborców (wzrost o 3 pkt proc.). Na Konfederację chce głosować 7 proc. badanych, a na Polskie Stronnictwo Ludowe - 3 proc.

"Z kolei Kukiz'15, która w zeszłym miesiącu miała 1 proc. poparcia, teraz notuje wynik w okolicach zera. Przypomnijmy, trzech z czterech posłów tego ugrupowania zagłosowało razem z PiS ws. lex TVN" - podkreśla Onet.

Badanie zostało wykonane 13 sierpnia metodą wywiadów telefonicznych (CATI) na próbie 800 dorosłych Polaków.

 

DOSTĘP PREMIUM