Olga Semeniuk ma nowe stanowisko. Krytyczka Jarosława Gowina została pełnomocniczką rządu

Olga Semeniuk obejmie stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw - poinformował resort rozwoju.
Zobacz wideo

Olga Semeniuk będzie teraz nie tylko wiceministrem rozwoju. Premier Mateusz Morawiecki powołał ją na stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Kim jest Olga Semeniuk?

Olga Semeniuk w resorcie rozwoju pracuje od stycznia 2020 r. Od 2018 r. jest radną m.st. Warszawy i przewodniczącą Komisji Samorządowej i Integracji Europejskiej. W latach 2014-2018 była radną Dzielnicy Wola, gdzie kierowała Komisją Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Działalności Gospodarczej. Jest członkiem Rady Dialogu Społecznego - przypomniano w komunikacie dotyczącym nowej posady dla polityczki.

W ostatnich dniach Semeniuk dała się poznać z publicznej krytyki Jarosława Gowina, który do niedawna był jej szefem w ministerstwie. Publicznie oświadczyła, m.in. że "działa równolegle" do polityki ministra Gowina. W mediach pojawiły się też informacje, że to Semeniuk jest odpowiedzialna za czystki, które zaczęły się w ministerstwie po zdymisjonowaniu Gowina. 

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM