Ile zarobił stryj Andrzeja Dudy w państwowej spółce? Ponad 55 tys. zł za kilka miesięcy pracy

Antoni Duda był już posłem PiS, a teraz zasiada w radzie nadzorczej spółki PKP Cargo. Zarobków stryjowi prezydenta Dudy wiele osób może pozazdrościć. Jak poinformowała Wirtualna Polska, przez zaledwie cztery miesiące zarobił ponad 56 tys. złotych.

Antoniego Dudę poznaliśmy w 2015 roku, gdy wystartował w wyborach do Sejmu. Po sukcesie Andrzeja Dudy on został posłem. Cztery lata później ta sztuka się nie powiodła, wybory przegrał.

Ale dostał nową posadę w państwowej spółce. Od sierpnia 2020 roku Antoni Duda jest członkiem rady nadzorczej państwowej spółki PKP Cargo.

O jego zarobkach poinformowała Wirtualna Polska. Jak wynika z danych ujawnionych przez firmę, stryj Andrzeja Dudy za cztery miesiące pracy otrzymał 56 015,25 zł, czyli około 13 tys. zł za miesiąc. 

- Co prawda posiedzenia rady są z reguły raz w miesiącu, ale są komitety rady nadzorczej, których obrady są kilka razy w miesiącu. W zależności od potrzeb komitet potrafi spotkać się np. trzy razy. Praca członka rady nadzorczej to codzienna analiza. Dostajemy różne informacje z zarządu i cały czas je analizujemy - tak o swojej pracy i pensji mówił Antoni Duda w rozmowie z WP.

Rzecz jasna słynna uchwała sanacyjna, czyli "broń" PiS-u do walki z nepotyzmem, stryja prezydenta nie obejmuje. Bo dotyczy tylko współmałżonków, rodzeństwo, dzieci i rodziców parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości.

TOK FM PREMIUM