Suski o holenderskiej koncesji TVN. Stacja "w jakimś sensie przyznała się, że omija polskie przepisy"

Jeżeli firma uzyskuje koncesję w Holandii na nadawanie programu, w jakimś sensie przyznała się do tego, że miała świadomość, że omija polskie przepisy - stwierdził Marek Suski.
Zobacz wideo

Władze TVN wczoraj (16 sierpnia) poinformowały o przyznaniu stacji koncesji holenderskiej. "Ciągle wierzymy, że nie będziemy zmuszeni z niej skorzystać. Spełniamy wszelkie warunki, aby uzyskać rekoncesję w Polsce, apelujemy więc o jej niezwłoczne przyznanie" - napisano w komunikacie.

Holenderska koncesja to rzecz jasna zabezpieczenie się przez stację przed skutkami uchwalonej przed tygodniem "lex TVN".

- Jeżeli ta firma uzyskuje koncesję w Holandii na nadawanie programu, czyli w jakimś sensie przyznała się do tego, że miała świadomość, że omija polskie przepisy i próbuje jakoś tutaj wybrnąć z tej sytuacji szukając prawnego rozwiązania dostosowania się do polskich przepisów - komentował w radiowej Trójce Marek Suski.

Poseł PiS, który firmuje nowelizację ustawy o KRRiT, zwaną potocznie "lex TVN", zaznaczył przy tym, że nowela tzw. ustawy medialnej w "niewielkim" stopniu dotyczy tej firmy i przekonywał, że ochrona rynku polskiego i przestrzeganie polskiego prawa oraz uszczelnienie przepisów dotyczy wszystkich, a przy okazji także tej jednej firmy.

"Lex TVN"

Projekt przyjęty przed tygodniem przez sejmową większość zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG. Właścicielem TVN jest amerykańska firma Discovery.

Koncesja TVN24 obowiązuje do 26 września 2021 r. TVN wniosek o jej przedłużenie złożył w KRRiT na początku lutego 2020 r.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM