"Lex TVN". Lichocka liczy na podpis prezydenta Dudy. Wspomina o kpinach z polskiego państwa

Nowelizacja jest uszczelnieniem przepisu z 2004 r. Liczę, że prezydent nie będzie chciał przychylać się do przedłużania sytuacji, kiedy polskie prawo jest omijane, kiedy w zasadzie kpi się z polskiego państwa - mówiła posłanka PiS Joanna Lichocka w kontekście tzw. ustawy medialnej.
Zobacz wideo

Prezydent Andrzej Duda mówił w niedzielę w Święto Wojska Polskiego, że "będziemy również dotrzymywali innych naszych zobowiązań, także wynikających z umów dwustronnych, nie tylko dotyczących współpracy militarnej i bezpieczeństwa, ale także dotyczących współpracy gospodarczej, współpracy handlowej i innych rodzajów współpracy". - Pacta sunt servanda. Polska umów dotrzymywała, dotrzymuje i będzie dotrzymywała – zadeklarował.

Wypowiedź prezydenta Dudy komentowała w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka. Pytana, czy możemy mieć do czynienia z zapowiedzią weta, stwierdziła, że nie lubi wróżyć. Jednak znając prezydenta, spodziewa się czegoś innego. Posłanka PiS i członkini Rady Mediów Narodowych zwróciła też uwagę, że kształt nowelizacja może się jeszcze zmienić, jednak przy zachowaniu podstawowego celu, jakim jest uszczelnienie przepisów tak, aby nie było kpin z polskiego prawa.

- Jesteśmy na tym etapie procesu legislacyjnego, kiedy nie jest jeszcze wiadomym, w jakim kształcie ustawa trafi na biurko pana prezydenta. (...) Pan prezydent nie będzie chciał przychylać się do przedłużania sytuacji, kiedy polskie prawo jest omijane i kiedy praworządność nie jest przestrzegana, kiedy w zasadzie z polskiego państwa, z zapisów obowiązujących od 2004 r., kpi się  – powiedziała Lichocka.

Jak dodała, "liczę oczywiście na to, że pan prezydent jako głowa państwa stanie na straży polskiego prawa, ale też polskiego ładu medialnego, który jest regulowany prawem od początku III RP". - Ta nowelizacja jest uszczelnieniem przepisu istniejącego od 2004 r. – podkreśliła posłanka PiS.

Koncesja TVN24 obowiązuje do 26 września 2021 r. TVN wniosek o jej przedłużenie złożył w KRRiT na początku lutego 2020 r.

TOK FM PREMIUM