Szybko rosną notowania KO, PiS też lekko w górę. Kto nie wszedłby do Sejmu? [NOWY SONDAŻ]
Z sondażu przeprowadzonego 24 sierpnia przez IBRIS dla "Wydarzeń" Polsatu wynika, że PiS i Solidarna Polska jako Zjednoczona Prawica cieszą się łącznie 35 proc. poparciem. To o dwa punkty procentowe więcej niż w badaniu czerwcowym, kiedy to w ZP było także Porozumienie Jarosława Gowina.
KO mocno w górę
Koalicję Obywatelska popiera natomiast 24 proc. badanych. Ugrupowanie odnotowało największy wzrost poparcia w stosunku do poprzedniego badania. W sierpniu poparcie dla KO wzrosło o siedem punktów procentowych.
Na trzecim miejscu w przytoczonym sondażu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni, którą w sierpniu poparłoby 12 proc. badanych. To o pięć punktów procentowych mniej niż w czerwcu.
Poza podium znalazła się Lewica z 8 proc. poparcia (w czerwcu 9 proc.) i Konfederacja z 7 proc. poparcia (w czerwcu 8 proc.).
Do Sejmu nie weszłaby natomiast PSL-Koalicja Polska, na którą zagłosowałoby 4 proc. badanych (o trzy punkty procentowe mniej niż w poprzednim sondażu).
Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, frekwencja wyniosłaby - według IBRIS - 46 proc.