Ministerstwo Sprawiedliwości zawiadomiło prokuraturę ws. wypowiedzi Frasyniuka

Wpłynęło zawiadomienie wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego po słowach Władysława Frasyniuka dot. polskich żołnierzy zabezpieczających granicę z Białorusią - potwierdziła w piątek PAP prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Zobacz wideo

Zawiadomienie MS zostanie rozpoznane wspólnie ze złożonym w tej sprawie zawiadomieniem z Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zawiadomienie podpisane przez wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w piątek. Liczy ono dziewięć stron i słów, które na temat żołnierzy w Usnarzu wypowiedział na antenie TVN24 Frasyniuk.

Działacz opozycji z czasów PRL powiedział o żołnierzach, którzy razem ze Strażą Graniczną zabezpieczają granicę polsko-białoruską, że "nie służą państwu polskiemu". - Mam wrażenie, że to jest wataha (...), wataha psów, która otoczyła biednych słabych ludzi. (...) Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu - powiedział Frasyniuk.

W tej sprawie podobne zawiadomienie złożył w prokuraturze szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Aleksandra Skrzyniarz, przekazała w piątek PAP, że oba zawiadomienia zostaną rozpoznane w ramach jednego postępowania.

TOK FM PREMIUM