Premier zamrozi pensje prezesów państwowych spółek. Czyżby ktoś przestraszył się opinii publicznej?

Politycy podwyżki dostaną. Tyle szczęścia nie będą zaś miały osoby, które kierują spółkami Skarbu Państwa. Nie będzie gigantycznych podwyżek dla władz państwowych spółek, bo jak informuje "Super Express", "premier zamroził pensje prezesów".

Politycy przyznali już sobie podwyżki. W przyszłym roku więcej zarabiać mieli też, jak przypomina "Super Express", szefowie spółek państwowych. Podwyżki miały wynieść "od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie". "Wzrost wynagrodzeń wynika wprost z opublikowanego projektu ustawy okołobudżetowej na 2022 r" - przypomina "SE".

Ale z podwyżki nic może nie wyjść. "Nie będzie gigantycznych podwyżek dla szefów państwowych spółek. Premier Mateusz Morawiecki zamroził pensje prezesów. Stosowna poprawka ma zostać wprowadzona do ustawy okołobudżetowej" - poinformowała gazeta, powołując się na informację od osoby z najbliższego otoczenia Mateusza Morawieckiego.

Czyżby premier przestraszył się, że podwyżki mogą zdenerwować obywateli? Przypomnijmy, że według najnowszych danych GUS-u mamy w Polsce najwyższą od 20 lat inflację.

TOK FM PREMIUM