Jarosław Kaczyński najpopularniejszym politykiem na Twitterze. Mimo że nie ma tam nawet konta

Jarosław Kaczyński jest najpopularniejszym politykiem na Twitterze - wynika z rankingu opublikowanego przez fundację Instytut Przywództwa. Co ciekawe, prezes PiS nie ma na Twitterze nawet konta. Tymczasem w ciągu ostatnich 6 miesięcy wspominano o nim ponad 55 tys. razy.
Zobacz wideo

Mimo że Jarosław Kaczyński oficjalnie nie udziela się w mediach społecznościowych, to jest tam najpopularniejszym politykiem, o którym dyskutują inni.

- Jarosław Kaczyński osobiście nie używa mediów społecznościowych, ale ma sztab ludzi od tego. To jest nasze drugie badanie, w którym prezes PiS wygrywa i to tylko potwierdza fakt, że to jest w Polsce człowiek decyzyjny - mówi Piotr Gąsiorowski, prezes Instytutu Przywództwa.

Drugim najpopularniejszym politykiem jest premier Mateusz Morawiecki. Aktywnego w mediach społecznościowych Donalda Tuska, który zajmuje trzecie miejsce, od lidera rankingu dzieli 3,5 tys. wzmianek. - To pokazuje, jak politycy są odbierani przez użytkowników Twittera. Gdybym był szefem partii, to na pewno bym się mocno nad tym pochylił, bo to wskazuje trendy - dodał Gąsiorowski.

W rankingu najpopularniejszych polityków znaleźli się także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk i Borys Budka z Koalicji Obywatelskiej.

DOSTĘP PREMIUM