Terlecki nie wyklucza polexitu? "Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej demokracji im nie odpowiada"

Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej demokracji im nie odpowiada. Odwrócili się i wyszli - powiedział na Forum Ekonomicznym w Karpaczu szef Klubu PiS Ryszard Terlecki. Jak dodał, "powinniśmy myśleć nad tym, w jaki sposób możemy jak najbardziej współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii". - Ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia - zastrzegł.
Zobacz wideo

We wtorek Komisja Europejska zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o nałożenie kar finansowych na Polskę. Chodzi o działania Izby Dyscyplinarnej SN. 14 lipca Polska została zobowiązana przez TSUE do "natychmiastowego zawieszenia" stosowania przepisów krajowych odnoszących do uprawnień tej izby. Według KE, Polska nie podjęła niezbędnych środków w celu wdrożenia wyroku Trybunału.

W środę na Forum Ekonomicznym w Karpaczu szef Klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział, że "powinniśmy myśleć nad tym, w jaki sposób możemy jak najbardziej współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii". - Ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia. Bo jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, to musimy szukać drastycznych rozwiązań. Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej demokracji im nie odpowiada. Odwrócili się i wyszli - stwierdził.

- My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla UE jest bardzo silne. No, ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i nasz rozwój - dodał.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu trwa od wtorku (7 września). To największe tego typu spotkanie w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym udział biorą politycy, eksperci, ludzie biznesu czy działacze organizacji pozarządowych. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Europa w poszukiwaniu przywództwa".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM