Terlecki: Polska była, jest i będzie członkiem UE. Polexit to szopka wymyślona przez PO i TVN24

Ryszard Terlecki zabrał głos w sprawie swojej wczorajszej wypowiedzi, która wywołała lawinę komenatarzy. - Polska była, jest i będzie członkiem UE - stwierdził wicemarszałek Sejmu.
Zobacz wideo

Ryszard Terlecki jeszcze wczoraj, podczas wystąpienia w czasie Ekonomicznego w Karpaczu, sugerował, że w relacjach z Brukselą Polska powinna szukać "drastycznych rozwiązań". I dodał: "Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada, odwrócili się i wyszli". Słowa szefa klubu PiS wywołały prawdziwą lawinę komentarzy. Według przeciwników PiS jest to "realna groźba wyjścia Polski z Unii Europejskiej".

Dziś zupełnie w innym tonie wypowiedział się na temat przynależności do UE. Wskazał też winnych całego zamieszania, jakie wybuchły po jego środowej wypowiedzi.

"Polska była, jest i będzie członkiem UE. Polexit to szopka wymyślona przez PO i TVN24. Dziś trwa walka o to czy UE będzie wierna zasadom, które legły u jej podstaw czy pogrąży się w sporach podsycanych przez totalną opozycję. Wierzę, że obecny marazm i kryzys UE uda się przełamać" - napisał na Twitterze wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS.

PiS prowadzi nas w stronę polexitu?

- Jeśli wicemarszałek Sejmu zaczyna już publicznie dopuszczać możliwość polexitu i jeśli politycy PiS zaczynają wchodzić w tę narrację, to mamy do czynienia dokładnie ze zjawiskiem obłaskawiania perspektywy, że Polska niekoniecznie musi być w Unii Europejskiej - tak wypowiedź Terleckiego z Karpacza komentował w TOK FM Bartłomiej Sienkiewicz.

Były szef MSWiA, nawiązując do procesu poprzedzającego brexit, przekonywał, że "jeśli jakiś skrajny pogląd w pewnym momencie zostaje obłaskawiany przez normalne siły polityczne, to staje się zwykłym tematem debaty".

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM