Czwarta fala koronawirusa. Ziobro: Nie zgodzimy się na wprowadzenie obowiązkowego szczepienia

Jako Solidarna Polska z całą pewnością nie zgodzimy się na wprowadzenie obowiązkowego szczepienia przeciw COVID-19 - zadeklarował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Zobacz wideo

Zbigniew Ziobro o szczepienia przeciwko koronawirusowi pytany był w Radiu Wnet. - Solidarna Polska ma w parlamencie 19 głosów, a wiele wskazuje, że niedługo mamy szanse mieć 20 posłów. Z całą pewnością decyzja naszego środowiska jest taka, że nie zgodzimy się na wprowadzenie obowiązkowego szczepienia - mówił lider SP, minister sprawiedliwości-prokurator generalny.

Solidarna Polska, jak wskazał, jest za tym, aby prowadzić szerokie akcje informacyjne, "które przedstawiają argumenty za i przeciw, i pozwalają Polakom dokonać wyboru". - Ja nie mam nic przeciwko, jestem za tego rodzaju rzetelną informacją, która powinna dotrzeć do każdego Polaka, wskazując np. argumenty za tym, że warto się szczepić - powiedział Ziobro.

- Natomiast jestem zdecydowanym przeciwnikiem narzucania czegokolwiek naszym rodakom, ponieważ to spowodowałoby przeciwny skutek od zamierzonego, wywołało kolejne niepokoje społeczne i łamałoby szacunek dla naszej tradycji wolnościowej - podkreślił minister sprawiedliwości. - Nie potrzeba nam kolejnych awantur, kolejnych podziałów polskiego społeczeństwa - dodał Ziobro.

Przypomnijmy, że jeden z najbardziej znanych polityków SP - Janusz Kowalski należy do Parlamentarnego Zespołu ds. Sanitaryzmu i wraz z jego szefową Anną Marią Siarkowską pojechał do jednego z domów dziecka, by interweniować w sprawie szczepień dla podopiecznych.

Na razie jedyna deklaracja na temat obowiązku szczepień dotyczyła ewentualnych zmian zasad dotyczących zaszczepienia pracowników służby zdrowia. Bo do tej pory nie wszyscy z nich zdecydowali się na szczepienie przeciwko COVID-19. Ale na deklaracji się skończyło.

DOSTĘP PREMIUM