Morawiecki: Polska ma się stać najlepszym miejscem do życia w Europie

Premier Mateusz Morawiecki przekonywał, że "Polska dzięki 'Polskiemu Ładowi' ma się stać najlepszym miejscem do życia w Europie". - Naszym celem jest to, żeby była krajem, w którym aspiracje Polaków, oby jak największe, mogły się spełniać - podkreślał.
Zobacz wideo

Podczas piątkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki wypowiadał się na temat "Polskiego Ładu". - Jakże cieszę się, że przez ostatnie dwa lata wróciło do Polski od 150 do 200 tys. ludzi, takie statystyki do mnie docierają. To ogromna radość - przekonywał.

- W Tykocinie, w Zabrzu, w wielkich i małych miastach ludzie często do mnie podchodzą i mówią: panie premierze, wróciłem z moją rodziną, z trójką, czwórką dzieci z Irlandii, Anglii, Niemiec. Wierzcie mi państwo, chce się żyć, chce mi się skakać z radości i to jest dla mnie najlepsza nagroda, jaką sobie mogę wyobrazić, za wszystko co robię. W związku z tym wszystkie ataki i kłamstwa są dla mnie niczym - wyznał premier. 

Przekonywał też, że "Polska dzięki Polskiemu Ładowi ma się stać najlepszym miejscem do życia w Europie". - Naszym celem jest to, żeby była krajem, w którym aspiracje Polaków, oby jak największe, mogły się spełniać - podkreślał.

Zapowiedział, że rząd PiS będzie się starał "nadążać za tymi aspiracjami". - Będziemy starali się robić wszystko, żeby te wewnętrzne, endogenne siły polskiej gospodarki, polskiego społeczeństwa, których nam tak bardzo brakowało, które były przyćmione, żeby działały jak pozytywne sprzężenie zwrotne, jak machina, która się napędza w kierunku szybszego wzrostu gospodarczego - mówił Morawiecki

- Polski Ład jest pełen wielu bardzo dobrych dla Polaków programów. Programów, które spełniają nasze marzenia i aspirację - zaznaczał premier. 

Podkreślił, że "niektóre z tych 10 kroków, do których się zobowiązaliśmy, a które mogliśmy zrobić bez ingerencji w długi proces ustawodawczy, są już wdrożone", a "niektóre ustawy są już przyjęte - jak ta o służbie zdrowia", inne zaś są obecnie procedowane. - Nie zwalniamy tempa - zapewnił Morawiecki.

DOSTĘP PREMIUM