PiS i Konfederacja zwiększają poparcie. Złe wiadomości dla KO [SONDAŻ]

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, to w Sejmie znalazłoby się sześć ugrupowań. Głosowanie wygrałby PiS, dla którego poparcie wzrosło od sierpnia o 2,2 pkt. proc. Także Konfederacja może pochwalić się wzrostem notowań - wynika z sondażu opublikowanego przez Wirtualną Polskę.
Zobacz wideo

Z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 36,4 proc. ankietowanych. To o 2,2 pkt. proc. więcej w porównaniu z badaniem, które Wirtualna Polska opublikowała w sierpniu.

W tym czasie znacząco spadło poparcie dla KO. Na Koalicję Obywatelską chce głosować 22,3 proc. - o 5,3 pkt. proc. mniej niż w sierpniu.

"Trzecie miejsce należy do Polski 2050. Na ugrupowanie Szymona Hołowni zagłosowałoby 9,2 proc. Polaków. Jest to spadek o 0,8 pkt. proc. w porównaniu z sierpniowym sondażem. Poza podium plasuje się Konfederacja, która mogłaby liczyć na poparcie 8,8 proc. ankietowanych (wzrost o 2,9 pkt. proc.). W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica z wynikiem 6,8 proc. głosów (spadek o 0,1 pkt. proc.), a także Polskie Stronnictwo Ludowe, na które głos oddałoby 5,2 proc. respondentów (wzrost o 0,2 pkt. proc.)" - informuje portal Wp.pl.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 10 września 2021 roku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

TOK FM PREMIUM