PiS i Konfederacja zwiększają poparcie. Złe wiadomości dla KO [SONDAŻ]

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, to w Sejmie znalazłoby się sześć ugrupowań. Głosowanie wygrałby PiS, dla którego poparcie wzrosło od sierpnia o 2,2 pkt. proc. Także Konfederacja może pochwalić się wzrostem notowań - wynika z sondażu opublikowanego przez Wirtualną Polskę.
Zobacz wideo

Z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 36,4 proc. ankietowanych. To o 2,2 pkt. proc. więcej w porównaniu z badaniem, które Wirtualna Polska opublikowała w sierpniu.

W tym czasie znacząco spadło poparcie dla KO. Na Koalicję Obywatelską chce głosować 22,3 proc. - o 5,3 pkt. proc. mniej niż w sierpniu.

"Trzecie miejsce należy do Polski 2050. Na ugrupowanie Szymona Hołowni zagłosowałoby 9,2 proc. Polaków. Jest to spadek o 0,8 pkt. proc. w porównaniu z sierpniowym sondażem. Poza podium plasuje się Konfederacja, która mogłaby liczyć na poparcie 8,8 proc. ankietowanych (wzrost o 2,9 pkt. proc.). W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica z wynikiem 6,8 proc. głosów (spadek o 0,1 pkt. proc.), a także Polskie Stronnictwo Ludowe, na które głos oddałoby 5,2 proc. respondentów (wzrost o 0,2 pkt. proc.)" - informuje portal Wp.pl.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 10 września 2021 roku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

DOSTĘP PREMIUM